logolink Jezdecký klub Merci

Hobby hry

fotografie ke článku - img_0155.jpg fotografie ke článku - img_0174.jpg fotografie ke článku - simka.jpg

Třetí hobby hry

Dne 4.5.2013 se již k druhému výročí založení kubu konaly naše v pořadí třetí hobby hry.

Minulý časový rozpis byl úspěšný, navázali jsme na něj a rozdělili děti do tří kategorií-překážková dráha s vodičem, samostatná jízda překážkovou drahou a samostatné prvedení drezurní úlohy. Sešli jsme se v pěkném počtu a viděli výrazné pokroky našich jezdců. Zejména třetí, nejvyšší kategorie větších jezdců byla naší pozvanou rozhodčí oceněna na pěkné, stylové ježdění.

Den jsme oživili komentovanou ukázkou parkurového skákání ve složení Terka Coufalová Corsina R, Bára Pleskačová Charlie a Fany Mošovská Dandy.

 

Druhé hobby hry

Dne 5.5.2012 se k prvnímu výročí založení klubu JK Merci konaly druhé hobby závody pro členy pony klubu.

Závodníci byli rozděleni podle věku a pokročilosti do tří kategorií. Nejmladší účastníci jeli zábavnou jízdu zručnosti s vodičem. V této kategorii nebyl dětem měřen čas a ceny s koňskými motivy dostali všichni závodníci bez rozdílu, aby nedošlo k demotivaci a zklamání.

Děti v prostřední kategorii již jely bez vodiče, vedly samostatně koně v kroku a klusu. Tito pokročilejší jezdci se již umisťovali podle měřeného času a bylo vyhodnoceno 1.-3. místo ohodnocené rozdílnými cenami.

Nejpokročilejší jezdci absolvovali předem natrénovanou drezurní úlohu v kroku, klusu a někteří i ve cvalu. Postu rozhodčí se zhostila někdejší účastnice MČR v drezúře a stále aktivní jezdkyně Anna Mothejlová z JS Picadero Koleč. S výkony dětí byla velmi spokojena a děti si touto formou poprvé vyzkoušeli atmosféru skutečných závodů. Stejně jako v předchozí, i v této kategorii byli věcnými cenami ohodnoceni tři nejúspěšnější jezdci.

Všichni zúčastnění bez ohledu na úspěšnost obdrželi floty a diplomy.

Během celé akce bylo k dispozici občerstvení.

Kačka Rosová

JK Merci

Druhé hry se opravdu vydařily. Děti předvedly výborné výkony, z jejich pokroků v jízdě máme velkou radost! Počasí se vydařilo, holky ponice byly hodné,

bylo příjemné se setkat s rodiči  a dětmi . Už se těšíme na další setkání.

 

První hobby hry

V neděli 20.11.2011 jsme se sešli k našim prvním hobby-hrám. Chtěly jsme se s vámi-jezdci i rodiči sejít a trochu pobavit v předvánočním čase a samozřejmě ukázat, co všechno se děti už naučily a jaké udělaly pokroky v jízdě i péči o koně.

Na slavnostní den jsme se pečlivě připravily - ponice byly jako ze škatulky: