logolink Jezdecký klub Merci

Naši poníci

fotografie ke článku - _5155521.JPG fotografie ke článku - dsc_3330.jpg fotografie ke článku - dsc07072.jpg fotografie ke článku - P1010176.JPG fotografie ke článku - p1050813.jpg fotografie ke článku - dsc07079.jpg fotografie ke článku - p1050817.jpg fotografie ke článku - p1050861.jpg fotografie ke článku - p1050895.jpg fotografie ke článku - p1050937.jpg

Merci (KA1933) je ryzka plemene český sportovní pony, narozena v roce 2001, kategorie average – tedy 134cm KVH. Klisna pochází z chovu manželů Studničkových z Vrchovan. Majitelkou byla Anička Uhrová, která vlastnila klisnu od jara 2007. V roce 2007 a 2008 závodila Merci ve vytrvalostních soutěžích stupně ZM a Z s jezdkyní Terezou Hrubou. Od roku 2008 se Merci společně s Aničkou věnovaly disciplínám drezura a parkur.

Nyní je Merci u nás na Kladně a věnuje se výcviku mladých jezdců.

Rony, tatínek Merci

 

Diego

Diego je 3. poník ale 1. kluk v ponyklubu JK Merci . Přijel k nám z Českého Brodu.Je to moc hodný valášek zbarvení hnědák . Narodil se 12.4.2005 , takže nyní mu je 8 let , a tento rok mu bude 9 let.Je plemene český sportovní pony jako Merci a Dandy.Dříve skákal s 12ti letou holčičkou parkury do 90 centimetrů a byl moc šikovný.V boxu je moc hodný a na jízdárně se taky snaží.Velmi rád se přátelí s jinými koníky a mezi Merci a Dandy moc hezky zapadl.Diego je hodně dlouhý, ale i tak je velký krasavec. Snad se mu v našem areálu bude líbit a nebude nás zlobit

 

Karino

Je náš 4. poník a 2. kluk . Dorazil k nám poměrně nedávno. Je to valášek světlejší barvy a rozkošným výrazem . Je velice drobný a vysoký asi jako Dandynka . Karino k nám přicestoval z Polska a proto mu přezdíváme Kucík = Polsky poník . Je velmi přátelský a do naší party velmi rychle zapadl . Je moc šikovný  a hodný . Je starý jako Diego. Občas je trošku tvrdohlavý , ale děti ho moc pěkně zvládají. Také velmi pěkně skáče.Maminku a tatínka neznáme .

 

Airon

Airon je posledním přírůstkem do skupiny JK Merci, nejedná se o poníka, ale o malého velkého koně. Je rozvážný, nikam nespěchá, na děti je hodný. Občas se mu nechce do rychlejšího pohybu. Na rozdíl od Boye skákání rád nemá a není na něj šikovný, tak ho nenutíme. Rád jede ven na vyjížďku a chová se venku ukázněně. Děti se na něm cítí bezpečně, je to hodné zvíře na výuku jízdy na koni. Ve výběhu ale nemá rád jiné koně a mohl by jim ublížit.

Toto jsou zatím všichni poníci z klubu Jk Merci , tak doufáme že nebudou naše mladé jezdce moc zlobit...

Již u nás nejsou:

Dandy

Dandy byl druhý poník v pony klubu JK Merci . Byli jsme již třetí majitelé . První majitelka byla Radka  Mrázková v Praze.Měla jí od narození do roku 2002,takže 5 let. Pak jí v roce 2004 odkoupil pan František Hrudka pro svou dceru Marušku Hrudkovou.Ta na ní jezdila od věku 5 až 8 let . Jezdily závody zručnosti , a parkury s vodičem. Brzy si na ni udělala základní zkoušky jezdeckého výcviku a skákaly parkury do 80 cm . Potom z ní Maruška Hrudková vyrostla a potřebovala většího koně, poníka. A v roce 2013 ji odkoupil pony klub JK Merci. Je to poník menší než Merci , měří 126 cm v kohoutku. Narodila se 4.2. 1997,a je plemene Český sportovní pony . Matka a otec jsou neznámí.Dandy je zbarvení smíšený bělouš. Trošku se rozčiluje, když se okolo boxu pohybuje více dětí, ale jinak je moc hodná.Pod sedlem je snaživá a vyhoví jezdci. dandy nám odešla po dlouhé nemoci na jaře roku 2020.  

 

Little Boy

Little Boy je náš pátý poník. Je to valášek a zatím největší poník v klubu Jk Merci. Boy má světle rezavou barvu a nyní je mu třináct let. Zprvu byl trošku zmatený, ale nyní si už na nás zvykl a je moc hodný. V boxu je moc hodný, měli jsme trošku problémy s vodou a elektrickými ohradníky ale ty již jsme překonali. 

Na Boyovi jezdí spíše starší děti a díky jeho skokovému nadání se nyní věnuje také parkurovém skákání.

Na fotografiích můžete vidět Boye a Barunku Pleskačovou na závodech v Královickém Dvoře. Za tyto fotografie děkujeme Terezce Machové.

Little Boy se z JK MERCI přestěhoval na jízdárnu Proruby k paní Šárce Prouzové. K dispozici má velké celodenní výběhy a spoustu koňských přátel k jejich sdílení. Občas si vyrazí na malé parkurové závody s Kačenkou Prouzovou tak, jak ho vždy hodně bavilo, protože  skokan je Bojík parádní.