logolink Jezdecký klub Merci

O nás

Naše občanské sdružení Merci vzniklo 2. 5. 2011. K tomuto kroku nás vedla dlouholetá touha, inspirovaná kdysi jedním televizním programem. Tam byl uveden dokument z francouzské mateřské školy, kde malé děti zhruba od 4 let jezdily a pracovaly s poníky. To byla pro nás velká inspirace, ale na splnění tohoto snu jsme si počkali dvacet let. O to cennější to pro nás je.

Naším cílem je skutečný jezdecký trénink dětí na ponících, nikoli pouhé povožení, i když i takové akce chystáme a jsou určené pro širokou veřejnost. Chceme vytvořit především jezdecké možnosti pro děti, které jsou na velké koně ještě malé, počítáme s dětmi tak od tří let. Chceme pracovat jak s dětmi, které to budou myslet s ježděním opravdu vážně a v budoucnu se budou účastnit závodů a soutěží, tak i s těmi, pro které to je jediná možnost kontaktu s živým zvířetem. Už po prvních týdnech naší činnosti jsem si uvědomili, jak důležité to pro děti je. Mnoho z nich nemá doma žádného zvířecího kamaráda a žije ve světě počítačů a mobilů a najednou je tady živý koníček, který je překvapuje tím, že se nedá naprogramovat, má samostatné reakce, při špatném počasí také potřebuje pohyb, na zimu se nezavírá do garáže, má své nároky a potřeby, ať je horko nebo zima… Soužití s živým tvorem je nesmírně cenná zkušenost, v mnohých rodinách dnes bohužel opomíjená.

Naše občanské sdružení chce tedy nabídnout dětem sportovní vyžití a kontakt a citový vztah s živým zvířetem. A právě tento kontakt činí z jezdeckého sportu něco zcela jedinečného a krásného.

V roce 2012 jsme od Sportovní rady města Kladna získaly dvě dotace-první byl přísvěvek na zakoupení přívěsu pro dva koně,který nám umožní nejen účast na závodech, soustředění a zkouškách základního výcviku pro naše členy,ale i přesun poníků do mateřských škol a centra Korálek. Druhá dotace byla určena na bezpečnostní výbavu pro jízdu dětí právě z centra Korálek, se kterým jsme navázali pravidelnou spolupráci.

Tímto městu Kladnu děkujeme.