logolink Jezdecký klub Merci

Setkání s teorií

fotografie ke článku - p1050709.jpg fotografie ke článku - p1050713.jpg fotografie ke článku - p1050716.jpg fotografie ke článku - p1050718.jpg fotografie ke článku - p1050724.jpg fotografie ke článku - p1050717.jpg fotografie ke článku - p1050726.jpg

Pravidelná setkání s teorií

K setkání s poníky se nyní scházíme pravidelně jednou měsíčně. Při setkání se učíme základní péči, proč kdy a jak dekujeme, jak čistíme a proč, základní koňskou zdravovědu, správné nasazení výstroje na pony a péče o něj, v neposlední řadě pak čím koně krmíme , jak lze udělat v krmení změny a důvody, proč tak činíme.

Jezdci, kteří přecházejí k samostatnému ježdění, se učí si správně  a v pohodě poníka nachystat.

Během setkání nám vždy vyjde čas na zábavné kvízy, nebo drobnou hru a nebo prostě jen strávíme s poníky hezký neuspěchaný společný čas.

 

Setkání s teorií 6.6.2015

V sobotu 6.6.2015 ráno  jsme se sešli s několika dětmi na setkání s teorií. Dorazilo k nám asi dvanáct dětí, které jsme rozdělili do dvou skupin. První skupina pracovala s Petrou a Františkou Mošovskou a vzali si do péče Dandynku s Karinem a druhou skupinku měla na povel Kačka Rosová a ti se postarali o Mercinku s Diegem. Poníky jsme jako obvykle vyčistili a nasedlali. Protože bylo velmi teplé a příjemné počasí, rozhodli jsme se, že poníkům uděláme dobře a vykoupeme je. Potom je děti na chvíli popásli na trávě aby trošku uschli. Poníci byli velmi spokojení a dokonce i Dandynka se na nás přestala šklebit.

Teorie nyní probíhají každý měsíc a to v sobotu ráno. Je moc milé vidět, kolik dětí vždy přijde a chce se dozvědět něco nového. Děti, které chodí pravidelně si potom hezky samostatně poradí s různými problémy.

Františka Mošovská

 

Setkání s teorií 28.9.2013

V sobotu, na Václava, jsem se sešla s deseti zájemci, abychom se naučili trochu více o ošetřování koní, nabyli samostatnosti v ustrojení koní a také získali vědomosti, které jednou možná využijeme u zkoušek základního výcviku. Taková setkání se snažíme dělat pravidelně, i když jsme nyní měli malou pauzu, protože při výcviku není tolik času.

První část setkání jsme věnovali péči o koně, pečlivě jsme koně vyčistili, namazali kopýtka a popovídali jsme o nejčastějších zdravotních potížích koně a jak je řešit.